Stravování

Kdo nám vaří?

Jídlo připravuje Zařízení služeb MZe s.p.o. denně čerstvé v souladu se zásadami zdravé výživy a hygienickými normami pro stravování dětí předškolního věku.

Co a kdy jíme?

Dopolední svačiny jsou podávány od 8.30 do 9.00 hodin. Nejčastější formou svačinek je celozrnné pečivo, pomazánky, zelenina, ovoce, nebo cereálie.

Oběd se skládá z polévky, hlavního jídla a salátu. Obědváme od 11.30 do 12.30 hodin.

Odpolední svačiny jsou dětem k dispozici od 14.30 do 15.00 hodin a jsou dětem podávány stejnou formou jako svačina dopolední.

Pravidla stolování? To zvládnu!

Při vhodných příležitostech se děti podle montessori principů učí prostřít si místo u stolu, nandat si jídlo na talíř, namazat si pečivo, nalít si pití, umýt si a uklidit si po sobě nádobí.

Aktuální jídelníček

Co bude na talíři dobrého? Přehledný jídelníček od pondělí do pátku najdete v podobě excelové tabulky ke stažení zde:

Jídelníček 11-15/6

Jíst tak, aby nám chutnalo

Děti k jídlu vždy nenásilnou formou pobízíme, ale nenutíme. Vedeme děti k tomu, aby jídlem neplýtvaly, aby si dávaly na talíř tolik jídla, kolik sní.

Pitným režimem chráníme zdraví

Dbáme o každodenní pitný režim, tedy dostatek a pravidelný příjem tekutin. Děti mají po celý den k dispozici vodu, ovocný čaj a mléko.

[tt_timetable shortcode_id=“Jidelnicek“ event=“morning-tea,afternoon-tea,snack-pm“ event_category=“bar,meal“ columns=“monday,tuesday,wednesday,thursday,friday“ filter_style=“tabs“ filter_label=“Celý den“ select_time=“H:i“ time_format=“H:i“ hide_hours_column=“1″ event_layout=“3″ hide_empty=“1″ disable_event_url=“1″ row_height=“30″ box_bg_color=“#ffffff“ filter_color=“#ffd823″ font=“Open Sans:300″]