Newsletter LEDEN 2018

V lednu jsme poznávali změny v zimní přírodě a jak nám je ukazuje kalendář, zaměřili jsme se na počasí a bezpečnost. Uvědomili jsme si, jak je důležité pečovat o lesní zvěř a ptáky v tomto období a naučili jsme se je pojmenovat. Zajímali jsme se také o zimní sporty.

Přišel Ježíšek :-). Když jsme se vrátili do školky po Vánocích, našli jsme pod naším stromečkem spoustu dárků. Rozbalili jsme knížky, hračky, výtvarné potřeby a didaktické hry.

V povánočním čase jsme také slavili svátek Tří králů, povídali jsme si o nich a vyrobili jsme si tříkrálové koruny. Šatnu jsme si vyzdobili obrázky dárků od Ježíška, Tří králů, sněhuláky a čepicemi.

Tento měsíc jsme přivítali novou kamarádku Lucinku. Oslavili jsme 6. narozeniny Julinky a Barunky a 4. narozeniny Elinky a 3. narozeniny Danečka K. Upekli jsme bábovku, vyrobili papírovou korunu a zazpívali jim.

Zavítali jsme opět hojně za kulturou. Nejprve jsme se vydali na hudebně-dramatickou dílnu s názvem Šaman v Českém muzeum hudby, kde jsme tancovali a bubnovali, pak do Zemědělského muzea, kde nás nejvíce zaujala gastroherna.

Další týden jsme navštívili Rudolfinum, tentokráte hudební workshop Bystrý lišák Leoš. A poslední týden jsme shlédli loutkové představení Nejlokomovatější lokomotiva divadla Prodivadlo v kulturním sále na Hlavním nádraží.

Nezapomněli jsme také experimentovat a užívat živé přírody. Z různých druhů zrníček a loje jsme vyrobili krmení pro ptáčky, které jsme pak zavěsili na stromy ve Stromovce a v Kunratickém lese. Také jsme se vypravili na výlety do Botanické zahrady na Albertově do skleníku.

Naši zdatní plavci zakončili pololetní plavecký výcvik a dostali mokré vysvědčení.

I v zimním počasí jsme jeli do knihovny, abychom si vypůjčili nové knihy o zimní přírodě, o lesní zvěři i o ptáčcích a zimních sportech.

Také pravidelně i novém roce probíhá logopedická průprava, předškolní příprava, návštěva centra Seňorina a chodí k nám čtecí babička.

Dokonce jsme se začali učit, jak se převlékají postele a rozvíjíme tím jemnou motoriku, když zapínáme a rozepínáme knoflíky.

Zimní radovánky jsme si v lednu užili, a i když ještě letos pořádný sníh nebyl, poznávali a objevovali jsme opět spoustu nových zajímavých věcí!

 

Mgr. Slavěna Pitnerová, ředitelka MŠ